Yardım

Eğer aradığınız soruyu veya yanıtı bulamıyorsanız;
Hızlı destek talebi oluşturmak için tıklayınız.

Nasıl araç kiralayabilirim?

Otoredi.com ana sayfasında yer alan arama alanından, araç kiralamak istediğiniz lokasyonu ve zamanı seçiniz. Listelenen sonuçlardan sizin için en uygun seçeneği bulunuz. Rezervasyon sayfasında yer alan sürücü bilgilerini ve ödeme bilgilerinizi giriniz. Araç kiralama bilgileriniz e-posta ve sms yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız

Kiraladığım aracın hangi işletmeye ait olduğunu nasıl bileceğim?

Rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra size göndereceğimiz onay epostasında kiralık aracı sağlayacak tedarikçi size bildirilmektedir. Sizlere en iyi fiyat avantajı sunmak amacı ile araç kiralama firmaları isimlerine rezervasyon adımlarında yer verilmemektedir.

Araç kiralama ücretine neler dahildir?

Araç kiralama ücretine dahil olan hizmetler veya ekstraları; rezervasyon sayfasında bulabilirsiniz. Otoredi.com üzerinde belirtilen fiyatlara vergiler dahildir. Rezervasyon sayfasında yer alan "Ödeme Özeti" alanında kısmında belirtilen tutar dışında (herhangi ekstra biz hizmet talep etmemeniz durumunda) herhangi ekstra bir ücret talep edilmez.

Kiralık araç ile birlikte ek hizmet alabilir miyim?

Otoredi.com'da rezervasyonunuz için ek hizmet alabilmeniz mümkündür. Üye İşyeri tarafından rezervasyonunuza ekleyebileceğiniz ek hizmetler, rezervasyon sayfasında "Ek Hizmetler" başlığı altında yer almaktadır.

Eğer aradığınız ek hizmeti bu alanda bulamıyorsanız 0(850) 302 2 300 numaralı telefonumuzdan Araç Kiralama Uzmanlarımız ile görüşerek aradığınız ek hizmete ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak için yaş sınırı nedir?

Araç kiralamak için gerekli olan yaş ve ehliyet yaşı sırınırı seçeceğiniz araca ve işletmeye göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak aranan şart minimum 2 yıllık ehliyet sahibi olmanın yanı sıra 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir ancak sürücü yaşı ve ehliyet yaşı ile ilgili sınırlamalar rezervasyon sayfasında araca bağlı olarak belirtilmektedir.

Kiraladığım aracı teslim alırken neden anlaşma imzalamam gerekiyor?

Otoredi.com araç kiralama hizmetine en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan araç kiralama platformudur. Araç kiralama hizmet anlaşması müşteri ile Üye İşyeri arasında imzalanması gereken yasal bir prosedürdür.

Aracı teslim alacağım yeri nasıl öğreneceğim?

Rezervasyonunuz sırasında seçtiğiniz teslim alış lokasyonunda aracınızı nereden teslim alacağınızı ilgili işletme sizinle irtibata geçerek bildirecektir. Eğer lokasyon seçiminizi şehir olarak yaptıysanız(işletme o şehrin her lokasyonuna teslimat yapıyor ise) aracınızı ilgili şehirdeki istediğiniz lokasyondan alabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmıyorum, araç kiralaya bilirmiyim?

Üzgünüz, araç kiralama firmaları depozit ücreti için sürücü üzerine düzenlenmiş ve depozit tutarını sağlayacak müsaitliğe sahip kredi kartı talep etmektedir. Depozit tutarı ile ilgili detaylı bilgi başka bir madde de yer almaktadır.

Otoredi.com'da kredi kartı bilgilerim ne kadar güvende?

Öncelikle belirtmek isteriz ki Otoredi.com'da girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde depolanmamaktadır.İşleminiz esnasında girmiş olduğunuz kart bilgileriniz uluslararası geçerliliğe sahip 256 Bit SSL Sertifikası aracılığı ile şifrelenerek bankanıza transfer edilmektedir. Şifreleme sertifikası ile veri transferi yapıldığından dolayı kredi kartı bilgilerinize Otoredi.com veya bir başka üçüncü şahısın ulaşabilmesi mümkün değildir.

Bu konu ile ilgili daha detayklı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Güvenlik açıklamalarımızı inceleyebilirsiniz.

Rezervasyonumun onaylandığı/kesinleştirildiğini nereden anlayacağım?

Otoredi.com sadece müsait araçları listediği için kesin rezervasyon sistemi üzerine çalışmaktadır. Rezervasyonunuzu gerçekleştirmenizin ardından çok kısa bir süre içerisinde rezervasyon detaylarınızı içeren onay epostası gönderilmektedir. Ayrıca onay bilgisi kısa mesaj yolu ile de tarafınıza iletilmektedir.

Rezervasyonumu tamamladıktan sonra değişiklik yapabilir miyim?

Aracın müsaitlik durumuna göre değişiklik yapmanız mümkündür. Tarihlerden kaynaklanan ücret farklılığı oluşması durumunda ekstra ücret talep edilebilir. Rezervasyon değişikliği için çağrı merkezimizden yardım almanız gerekmektedir.

Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

Rezervasyonunuzu 7 gün içerisinde fakat temin tarihinden 48 saat önce olmak koşulu ile ücretsiz olarak iptal edebilmektesiniz. Ücretsiz İptal şartının sağlanamaması durumunda veya kiralık aracın tarafınızdan teslim alınmaması durumunda Depozito Ücreti kredi kartınızdan tahsil edilmektedir.

Rezervasyon yaptığım aracı teslim alabilmem için neler gerekli?

Araç teslimi sırasında ehliyet ve sürücü adına düzenlenmiş kullanıma açık ve depozito ücreti için yeterli müsaitliğe sahip kredi kartı bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca yanınızda nüfus cüzdanı veya pasaport bulundurmanız yararlı olabilir.

Kiraladığım aracı farklı bir yerde teslim alabilir ya da teslim edebilir miyim?

Rezervasyon sırasında seçmiş olduğunuz teslim alınacak yer / teslim edilecek yer bilgisi dikkate alınmaktadır. Rezervasyon esnasında belirtmiş olduğunuz lokasyonlar dışında teslim alma / teslim etme işlemleri için işletme ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. İşletmeler bu lokasyonlar arası mesafeden kaynaklacak maliyetten dolayı ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kredi kartımdan bloke edilecek olan depozito tutarı nedir?

Kredi kartınızdan bloke edilecek olan depozito tutarı kiralanacak araca ve üye işyerine göre değişiklik göstermektedir.

Aracı sözlesmemdeki iade tarihinden önce teslim edersem para iadesi alabilir miyim?

Erken teslimatlar veya kullanışmamış günler için para iadesi yapılmamaktadır.

Kiraladığım aracı teslim ederken ne yapmam gerekiyor?

Kiralık aracınızı teslim alırken imzalamız olduğunuz anlaşmayı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belge, aracı teslim aldığınızdaki kilometre, benzin ve hasar bilgilerini göstermektedir. Aracı ederken imza atmadan önce işletme personeli ile birlikte aracı kontrol etmenizi öneririz. Son olarak araç kiralama firmasından anlaşmanın bir kopyasını alınız ve bu anlaşmayı muhafaza ediniz.

Kiralanmış araç kimler tarafından kullanılabilir?

Sadece araç kiralarken rezervasyon sayfasında belirtilen sürücü ve ek sürücü kiralanan aracı kullanabilir. Kayıtlı sürücüler dışında herhangi bir kişinin aracı kullanması ve hasara sebep olması durumunda sigortalar geçerliliğini yitirmektedir.

Fırsatları Kaçırmayın!
Kayıt olun, fırsatlardan önce siz haberdar olun!
Takip Edin
Sosyal medyada Otoredi'yi takip edin.
Hızlı Destek