Ümraniye Araç Kiralama

Ümraniye araç kiralama noktasında 21/11/2018 10:00 - 25/11/2018 10:00 tarihleri arasında Ümraniye araç kiralama şirketlerine ait müsait 0 kiralık araç gösterilmektedir. Müsait olarak listelenen araçlardan dilediğinizi seçerek anında kiralayabilirsiniz. Araç müsaitlikleri ve araç kiralama fiyatları seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişiklik gösterebilir.

» Beylikdüzü     » İstanbul Atatürk Havalimanı     » İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)     

Ümraniye

Ümraniye Lokasyonunu Tanıyalım

Ümraniye'ye ilk yerleşenler Frigyalılar çam ağacını kutsal kabul ettikleri için küçük ve büyük Çamlıca'dan başlayarak Alemdağ ve Kayışdağına kadar bütün araziyi çam ağaçlarıyla bezemişlerdir. Sonraki yıllarda Ümraniye'nin bulunduğu yerler Romalılar ve Bizanslıların egemenliğine geçmiştir.

Ümraniye'nin ilk adının "Yalnız Selvi" olduğu bilinmektedir. Ümraniye'ye Yalnız Selvi demelerinin sebebi birkaç tane mezar ve tek tük Selvi ağacının ve orman arasında birkaç evin bulunmasıdır. Balkan Savaşları'ndan sonra Ümraniye' de batum, yugoslavya ve bulgaristan'dan gelen göçmenler yerleşmiştir. Bu yüzden bir süre de "Muhacir Köy" olarak adlandırılmıştır. 1960 yılına kadar köy olan ilçe organize sanayinin gelmesiyle yoğun göçlere maruz kalmıştır. 1987 yılında ilçe olan 22 bin hektarlık bir yerleşim alanına sahip Ümraniye, ekonomik çeşitlilik açısından çok zengin bir bölgedir. Köy ve yöre geleneklerinin de aynen muhafaza edildiği İstanbul'un nüfus bakımından en kalabalık üçüncü, Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi, Ümraniye 6 belde 14 mahalle, 4 köyden oluşmaktadır.

Ümraniye, Turizm'den pay alan bir ilçedir. Ve İstanbul Finans Merkezi Ümraniye'de yükselmektedir. Beykoz, Sancaktepe, Üsküdar ve Ataşehir'e komşu olan Ümraniye'de büyük bir ev ve dekorasyon malzemelerinin satıldığı büyük alışveriş merkezi vardır. Parkları ile de çok ilgi gören Ümraniye' de çocuğunuzla gezebilir, piknik yapabilirsiniz. Huzur veren yeşilliğin içinde kitaplarınızı okuyabilirsiniz. Ümraniye çarşısındaki hediyelik eşya mağazalarından sevdiklerinize her türlü hediye alabilirsiniz.


Sizin için en uygun fiyatları listelemek için aramaya devam ediyoruz...
Seçiminizi yapmadan önce araç listesinin tamamlanmasını beklemenizi öneririz Çünkü; Araç fiyatları ve firmalarımız beklemeye değer!

Yükleniyor...
Listelenen kiralık araçlar, aşağıda bulunan uluslararası ve yerel araç kiralama markalarına ait müsait araçlardır.
Rezervasyonunuzun sonunda hangi işletmeden kiralama yaptığınız bilgisi, iletişim bilgileri ile birlikte tarafınıza bildirilmektedir.
Filtrele:      /   /
Ümraniye, İstanbul, Türkiye
Alış: 20/11/2018 10:00   İade: 24/11/2018 10:00
Hızlı Destek