Pendik Araç Kiralama

Pendik araç kiralama noktasında 21/11/2018 10:00 - 25/11/2018 10:00 tarihleri arasında Pendik araç kiralama şirketlerine ait müsait 0 kiralık araç gösterilmektedir. Müsait olarak listelenen araçlardan dilediğinizi seçerek anında kiralayabilirsiniz. Araç müsaitlikleri ve araç kiralama fiyatları seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişiklik gösterebilir.

» Ümraniye     » İstanbul Atatürk Havalimanı     » İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)     

Pendik

Pendik Lokasyonunu Tanıyalım

İlçenin bilinen en eski adları Pantikapeun'du Pantichion, Panlihion ve Tayni Tiyni isimleridir. Bu isimler zamanla değişikliğe uğrayarak günümüzde olduğu gibi Pendik olarak kullanılmaktadır.

Yaklaşık 200 km2'lik bir alana yayılmış olup 9 km sahil şeridi bulunan İstanbul'un doğu yarısında bulunan Pendik, Güneydoğu'da tuzla doğuda Gebze, kuzeyde şile ve Çekmeköy, batıda kartal, güneyde ise Marmara Denizi ile çevrilmiştir. Osmanlı hâkimiyetinde küçük bir balıkçı kasabası durumunda iken, geçirdiği 50 saatlik yangınla 1200 hane ve dükkânı kül eden yangından sonra Paris'ten mühendis ve mimarlar getirtilerek yeni yerleşimin planları çizdirilmiştir. Gazipaşa-İsmet paşa ve Orhan Maltepe Caddelerinin oluşturduğu çizgiler hala ilçenin işlek merkezlerindendir.

Marmara denizine sahili olan ve İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Pendik, Karadeniz'in yağışlı iklimi ile Akdeniz'in ılıman iklimi arasında klasik Marmara iklimine sahiptir. Kışın Balkan yarımadasından gelen soğuk rüzgârlar ve Karadeniz'in yağışlı havası etkisini gösterir, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yarı nemli bir iklime sahiptir.


Sizin için en uygun fiyatları listelemek için aramaya devam ediyoruz...
Seçiminizi yapmadan önce araç listesinin tamamlanmasını beklemenizi öneririz Çünkü; Araç fiyatları ve firmalarımız beklemeye değer!

Yükleniyor...
Listelenen kiralık araçlar, aşağıda bulunan uluslararası ve yerel araç kiralama markalarına ait müsait araçlardır.
Rezervasyonunuzun sonunda hangi işletmeden kiralama yaptığınız bilgisi, iletişim bilgileri ile birlikte tarafınıza bildirilmektedir.
Filtrele:      /   /
Pendik, İstanbul, Türkiye
Alış: 20/11/2018 10:00   İade: 24/11/2018 10:00
Hızlı Destek