Otoredi.com 'a girdiniz ve İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yer alan size en uygun araç için rezervasyonunuzu gerçekleştirdiniz. Rezervasyonunuzu gerçekleştirmenizden kısa bir süre sonra telefonunuza gelen onay SMS'i ve e-mail adresinize gelen onay e-mail'i ile birlikte aracı kiralayacağınız günü beklemeye başladınız. Aracı teslim alacağınız gün geldiğinde yapmanız gerekenleri sizlere bu yazıda anlatacağız.

Araç kiralama firmalarının ofisleri Atatürk Havalimanı'nda İç Hatlar Geliş / Gelen Yolcu Karşılama veya Dış Hatlar Geliş / Gelen Yolcu Karşılama bölümünde yer alıyor. Eğer havalimanına gelişiniz uçakla gerçekleşecekse bagajınızı aldıktan hemen sonra bagaj bölümünü terk ederek havalimanının Gelen Yolcu Karşılama bölümüne geçebilirsiniz. Eğer havalimanına şehir içinden ulaşım sağlıyorsanız, gitmeniz gereken ofisler havalimanının İç Hatlar Geliş bölümünde yer alıyor.

Aracı kiraladığınız firmanın ofisini bulduktan sonra geleceğinizden haberdar olan firma yetkililerinin yardımıyla kiralama için gerekli olan ehliyet ve kredi kartı bilgilerinizi paylaşacaksınız. Bu işlemi gerçekleştirip gerekli belgeleri imzaladıktan sonra yetkililer ile birlikte Otoredi.com üzerinden daha önce rezervasyonunu gerçekleştirmiş olduğunu aracı teslim almaya gidebilirsiniz. Aracı teslim almadan önce aracın etrafında bir tur atarak çizik, göçük gibi firma yetkililerinin gözünden kaçmış olabilecek kozmetik sıkıntıları aramak aracı teslim ederken herhangi bir sıkıntı yaşama riskinizi azaltacaktır.

Aracınızı teslim aldınız ve keyifli birkaç gün sonrasında aracı teslim edeceğiniz güne geldiniz. Aracı teslim ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta teslim saatinizi geciktirmemek. Teslim saatini geciktirmek firmanın sizden bir gün fazla ücret talep etmesine sebebiyet verebilir. Eğer araç ile küçük bir kazaya karıştıysanız veya sizin kiralama süreniz içerisinde araçta bir çizik, göçük gibi bir durum meydana geldiyse polis raporu tutturmanız gerektiğini aklınızda bulundurun. Bu tarz aksi bir durum yaşadığınızda aracı teslim ederken gerekli raporlar sahip olmazsanız ek kasko satın alsanız bile sıkıntı yaşayabileceğinizi unutmayın. Aracınızı saatinde teslim ettikten sonra uçağınızı beklemeye başlayabilir veya size en uygun ulaşım aracıyla evinize veya işinize geri dönüp bir sonraki keyifli kiralamanız için Otoredi.com 'u ziyaret edebilirsiniz.