Tatile Uçakla Mı Yoksa Arabayla Gitmek Mi Daha Doğru?

Tatile giderken kullanılacak olan ulaşım aracına karar verirken herkes ve her durum için tek bir ideal çözüm önerisi sunmak genellikle gerçekçi olmayabilir. Tatile uçakla mı yoksa arabayla mı gitmenizin daha doğru olduğunu belirlerken mevsim, destinasyon, mesafe, yolcuların kim olduğu ve sayısı gibi değişkenleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü yapacağınız tercih farklı koşullara göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle de bütün ihtimalleri değerlendirmeye ve kendi durumunuza en uygun olanını seçmeye çalışın.

Şirketler İçin Araç Kiralamak En Doğru Çözüm

Şirketler için araç kiralamak ya da satın almak, en yaygın ihtiyaçlardan ve aynı zamanda en önemli gider kalemlerinden birini oluşturur. Bu nedenle de ulaşım ihtiyacını karşılarken iş planlarının aksamadan sürdürülmesi ve bütçenin makul şekilde dağıtılması açısından en doğru kararı vermek gerekir. Sık karşılaşılan ihtiyaçlar ve kısıtlamaları göz önünde bulundurduğumuzda şirketler için araç kiralama avantajlı çözüm olarak öne çıkıyor. Bu yazıda araç kiralamanın sunduğu avantajlardan bahsedeceğiz.

Araç Kiralamak mı Satın Almak mı Daha Mantıklı?

Araba satın alabileceğiniz en pahalı mallar arasında olduğu için zaman zaman araç kiralamak önemli alternatiflerden biri oluyor. Peki, araç kiralamak mı yoksa satın almak mı daha mantıklı bir karar? Genel olarak baktığımızda araç kiralamanın da satın almanın da hem avantajları hem de dezavantajları var. Bunun için karar vermeden önce kendi ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi iyice değerlendirmeniz gerekiyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Araç Kiralayınca Yapmanız Gerekenler

Otoredi.com'a girdiniz ve İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yer alan size en uygun araç için rezervasyonunuzu gerçekleştirdiniz. Rezervasyonunuzu gerçekleştirmenizden kısa bir süre sonra telefonunuza gelen onay SMS'i ve e-mail adresinize gelen onay e-mail'i ile birlikte aracı kiralayacağınız günü beklemeye başladınız. Aracı teslim alacağınız gün geldiğinde yapmanız gerekenleri sizlere bu yazıda anlatacağız.

Kiraladığınız Aracı Tanıyın Ford Focus

İster günlük, ister uzun dönem olsun kiralık aracınızın sizin için en uygun araç olmasını dilersiniz. Ancak yeri geldiği zaman kiralık araçların detayları hakkında bilgiye ulaşmak beklenenden daha zor olabiliyor. Günlük kiralamalarda kiralama firmaları sizin kiraladığınız aracı kaza, arıza veya aracı kullanan bir önceki müşterinin kiralamasını uzatması durumlarında size kiraladığınız araçla aynı araç grubunda yer alan başka marka model bir araç veya daha üst gruba ait bir araç verebilir. Ancak normal şartlar altında rezervasyonunu gerçekleştirdiğiniz aracın size temin edilmesi en olası durumdur. Kurumsal uzun dönem araç kiralama firmalarının çoğunda talep ettiğiniz araç sizin için temin edilecektir, bu nedenle günlük kiralamada olduğu gibi alternatif bir aracın karşınıza çıkma durumu söz konusu değildir.

Havalimanında Hangi Firmadan Araç Kiralayacaksınız?

Özellikle İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi büyük havalimanlarında pek çok araç kiralama firması hizmet veriyor. Bunca firmanın arasından hangisini tercih edeceğiniz konusunda kafanızın karışması oldukça normal. Bu yazımızda İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi havalimanlarında hangi firmadan araç kiralamanın sizin için daha avantajlı olacağı konusunda size bilgi sağlayacağız.

Tatil İçin Yola Çıkmadan Önce Telefonunuzda Mutlaka Bulunması Gereken Beş Ücretsiz Uygulama

Hepimiz tatil için çalışıyoruz. Tatil planlarımızı aylar öncesinden yapıp tatilden önceki son iş gününün bitmesini bekliyoruz. Akıllı telefonların ve sosyal medyanın hayatımızı fethetmesi ile birlikte telefonlarımız da elbette tatil planlarımızın ve tatilde geçirdiğimiz sürenin bir parçası haline geldi. Peki artık olmazsa olmazımız olan akıllı telefonlarımızın tatil yolculuğumuzu daha keyifli ve daha verimli hale getirmesi için ne yapabiliriz? Bu yazımızda tatil için yola çıkmadan önce telefonumuzda mutlaka bulunması gereken beş uygulamadan bahsedeceğiz.

Araç Kiralarken Firmalar Neden Kredi Kartınızı İstiyor?

Birçoğumuz kredi kartına sahip olsak bile, kredi kartımızı geleneksel alışveriş dışındaki durumlarda kullanmaya çekiniyoruz. Nakit alışverişin çoğu zaman daha avantajlı olduğu ve finansal sistemin hâlâ tam olarak entegre olmadığı ülkemizde kredi kartımızı kullanmaya çekinmemiz internetten alışveriş veya güvenilir araç kiralama gibi hizmetlerden faydalanmamızın da önüne geçiyor. Bu yazımızda sizlere kurumsal araç kiralama firmalarının araç kiralarken nakit ödeme yapabiliyor olmanıza rağmen sizden kredi kartınızı neden talep ettiği konusuna ışık tutarak, bir sonraki araç kiralamanızda kredi kartınızı verirken kafanızda soru işareti kalmamasını sağlayacağız.

Kiraladığınız Aracı Tanıyın Fiat Egea

Araç kiralarken seçtğiniz aracın size en uygun araç olmasını istersiniz. Kiraladığınız araç hakkında detaylı bilgiye ise ne yazık ki çoğu zaman ulaşmak mümkün değildir. Her ne kadar araç kiralama firmalarının sizin kiraladığınız aracı her zaman kaza, arıza veya aracı kullanan bir önceki müşterinin kiralamasını uzatmış olması gibi nedenlerle aracın muadili ile değiştirme veya bir üst sınıftan araç verme ihtimali olsa bile normal şartlarda rezervasyonunu gerçekleştirdiğiniz spesifik araç kiralamanız sırasında size teslim edilir. Bu yazımızı okuyan otomobil tutkunları kiralayacakları Fiat Egea hakkında detaylı bilgiye sahip olacaklar.

Keyifli Bir Uzun Yolculuk Geçirmek için Yapmaktan Kaçınmanız Gereken 3 Şey

Şehirlerarası yolculuk yapan insan miktarı özellikle yaz aylarında artıyor. İçerisinde bulunduğumuz yaz aylarında uzun yola çıkacak olan sürücülerin ise yolculuk sırasında daha keyifli bir yolculuk geçirebilmek amacıyla yapmaktan kaçınmaları gereken bazı şeyler mevcut. Bu yazımızda sizlere uzun yolda yapmayarak yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebileceğiniz üç davranıştan bahsedeceğiz. Bunları yapmayarak hem daha güvenli bir yolculuk gerçekleştireceksiniz, hem de hedefinize ulaştığınızda üzerinizde bir gerginlik olmayacak.

Fırsatları Kaçırmayın!
Kayıt olun, fırsatlardan önce siz haberdar olun!
Takip Edin
Sosyal medyada Otoredi'yi takip edin.
Hızlı Destek